Pozycjonowanie stron www

Zwiększenie widoczności i pozycji strony internetowej w wyszukiwarce

     Pozycjonowanie stron internetowych to najprościej mówiąc działania mające na c elu zwiększenie widoczności Twojej strony internetowej w wyszukiwarce, którą są np. Google, Yahoo. Pomaga ono przyciągnąć potencjalnych klientów do Twojej strony, którzy szukają materiałów i informacji związanych z twoją firmą. Jest to etap, który należy wykonać podczas tworzenia strony internetowej. Polega on na dostosowaniu treści, kodu oraz grafiki do tematyki strony internetowej w taki sposób, aby wyszukiwarki uznały ją za bardziej wartościową. Dlatego, żeby było to skuteczne stosujemy optymalizację i linkowanie.

     Optymalizacja stron internetowych oznacza między innymi poprawę jej prędkości, wyglądu i struktury. W ten sposób dostosowujemy je do wymagań wyszukiwarek internetowych i urządzeń  osób odwiedzających Twoją stronę www. Linkowanie natomiast polega na tworzeniu odnośników prowadzących do naszej witryny internetowej. Są to między innymi media społecznościowe jak Facebook, Twitter.

      Pozycjonowanie stron internetowych wykonywane jest po to , aby roboty internetowe chodzące po sieci i przeszukujące strony pod względem zawartości treści zrozumiały ją. Trzeba im odpowiednio zasygnalizować o czym jest Twoja strona. Muszą wiedzieć, co chcemy im powiedzieć, aby stworzyć bazę danych i listę wyników istotnych i użytecznych dla wyszukiwarek.

Co możemy zastosować do osiągnięcia najlepszych wyników pozycjonowania stron internetowych:

SEO

Poprawianie stron pod kątem wyszukiwarek internetowych, aby osiągnąć przez daną stronę jak najwyższej pozycji dla konkretnych słów kluczowych.

Google Analytics

Narzędzie do analizy statystyk serwisów WWW. Na podstawie uzyskanych raportów możemy podjąć działania nad ulepszeniem strony internetowej. System odpowiada nam na pytanie, co robią użytkownicy na Twojej stronie, ilu z niej korzysta i jakie treści są najpopularniejsze.

Social media

Promocja  oraz generowanie ruchu internetowego przy pomocy serwisów społecznościowych jak Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube czy blogi, aby zwiększyć ruch na stronie.

Responsywność

Strona płynnie dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia, na którym jest przeglądana. Wygląda dzięki temu idealnie na komputerze, smartfonie i tablecie. 

Nowoczesna funkcjonalność

Zaspokaja potrzeby Twoje i odbiorcy przez wdrożone bieżące udoskonalenia i funkcje, które ułatwiają poruszanie się po stronie.

Szybki hosting

Wydajny serwer, dzięki któremu strona zawsze będzie dostępna i obsłuży jednocześnie dużą ilość odwiedzających bez uciążliwych przerw.

CMS

Panel administracyjny, który pozwala na samodzielne zmiany, bez Twojej znajomości programowania, abyś między innymi dodawał, modyfikował i usuwał tekst, tabele, grafikę i filmy.

Cookies

Popularnie nazywane"ciasteczkami" to informacje o użytkowniku danej strony  i historii jego łączności ze stroną. Możemy w ten sposób sprawdzić, jakie strony przeglądał on przed i po wejściu na jego witrynę. 

Recaptha

Narzędzie chroniące Twoją stronę przed spamem wysyłanym przez automaty i boty. W ten sposób ją chronimy i blokujemy przed dużą ilością informacji zawierającą niebezpieczne oprogramowanie.

Jeśli Chcesz wiedzieć więcej i uzyskać więcej informacji?